Podílejte se na budoucnosti svého města! Start-up PinCity chce zlepšit dialog mezi městy a občany

Podílejte se na budoucnosti svého města! Start-up PinCity chce zlepšit dialog mezi městy a občany

10. 7. 2020Tisková zpráva

PinCity je start-up, jehož cílem je vyplnit komunikační prostor mezi městy a jejich občany a změnit monolog radnice na dialog s lidmi, protože společně můžou tvořit budoucí podobu svého města, podle svých představ.

Naší prioritou je dát městům nástroj pro snadnou komunikaci s jejich občany. Radnice často realizují projekty podle svého vlastního uvážení, přičemž přání obyvatel města jsou úplně jiná. Tohle chceme pomocí naší platformy změnit,“ vysvětluje ředitel společnosti AQE advisors Jan Havránek.

Systém PinCity je efektivní nástroj pro srozumitelný dialog, který nastartuje a rozšíří tvůrčí spolupráci s lidmi ve městech. Vše je založeno na jednoduchosti a zábavě. „Chceme, aby se u toho lidé bavili. Musíme je naučit, že participace není sprostě slovo a že na jejich názorů záleží,“ doplňuje Jan Havránek.

Pilotní nasazení a testování platformy proběhlo v Boskovicích a postupně se přidávají i další města z celé republiky. "Na PinCity chceme vést konstruktivní diskuzi, která povede k rozvoji našeho města," uvádí Lukáš Holík, místostarosta Boskovic.

V další fázi chce platforma PinCity změnit styl uvažování ve veřejné správě a vzdělávat jak úředníky a starosty, tak mladší generaci, která se chce podílet na rozvoji svého města, ale nemá k tomu mnoho možností.

Více o PinCity naleznete na www.pincity.cz nebo na stránkách vzorového města www.PinsBurg.com.