Aktuality

Opět se sešel rok s rokem a my vám poskytujeme jako první možnost vypočítat hodnoty sdílených daní na nadcházející rozpočtový rok ... více
13.08.2018
V současné době realizujeme vzdělávání také pro zaměstnance městského úřadu v Kyjově. Několik školení již proběhlo, ale celá řada ... více
07.08.2018
Od července tohoto roku vzděláváme zaměstnance městského úřadu v Boskovicích. Vzdělávání probíhá v rámci projektu „Implementace st... více

Výpočet sdílených daní pro roky 2019 -2021

Opět se sešel rok s rokem a my vám poskytujeme jako první možnost vypočítat hodnoty sdílených daní na nadcházející rozpočtový rok 2019 a také hodnoty pro období 2020 a 2021 na období střednědobého výhledu rozpočtu.

Můžete si tak snadno vypočítat hodnoty sdílených daní pro váš rozpočet na příští rok a pro střednědobý výhled rozpočtu na následující dvouleté období (sekce „ke stažení - sdílené daně 2019, sdílené daně 2020, sdílené daně 2021").

Výpočet sdílených daní vychází z hodnot státního rozpočtu, resp. střednědobého výhledu, navrženého vládou (před projednáváním v Poslanecké sněmovně). Dále výpočet vychází ze zákona č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení daní a z přílohy k vyhlášce č. 192/2018 Sb., o podílu jednotlivých obcí na stanovených procentních částech celostátního hrubého výnosu daně z přidané hodnoty a daní z příjmů.

Uvědomte si, že hodnoty, které poskytne naše kalkulačka, jsou maximální a nemusí být naplněny. Doporučujeme proto výslednou hodnotu sdílených daní ponížit cca o 2-3%.

Při případné změně při projednávání a schvalování státního rozpočtu budeme okamžitě aktualizovat výpočet sdílených daní, a proto sledujte novinky na našem webu.